top of page

פסטיבל AHA הוא כנס מקצועי, הזדמנות להתפתחות אישית וקהילתית, וחגיגה של יצירתיות וחדשנות. 

הפסטיבל מיועד ליזמים, אקטיביסטיות, יוצרים, מנהיגות, מנחים, יועצות ארגוניות, מחנכים, מנהלות וכל מי שעובד עם אנשים.

 

מנהיגות השתתפותית היא שיטה חדשנית, מעגלית ויעילה, המחברת את החכמה הקולקטיבית ומקדמת אחריות משותפת לפעולה. זו דרך מתמשכת ומעצימה ליצירת פיתוח ושינוי ארגוני מוצלח ולגילוי הפוטנציאל האישי והקבוצתי.

למה לבוא לפסטיבל AHA?

ליצור יחד להגברת הטוב המשותף

לחלוק את הידע והניסיון שלכם בהובלת תהליכים השתתפותיים

להעמיק בכלים שאתם כבר מכירים

לא לדעת ולמצוא דברים חדשים

לגלות שותפים נוספים לדרך

להכיר כלים, גישות ומתודולוגיות חדשות

תוכנית הפסטיבל

עוד קצת פרטים

פסטיבל AHA יתקיים ב-16-17 לנובמבר 2018 בבית "עמותת יחד בגליל" בקיבוץ מחניים. במהלך הפסטיבל נתמסר להתנסות, משחק וחגיגה של טכנולוגיות חברתיות ברוח המנהיגות ההשתתפותית (Participatory Leadership).

יצרנו את פסטיבל AHA על מנת לאפשר לרשת הגדלה של אנשים בישראל המתעניינים-עובדים בתחום המנהיגות ההשתתפותית להתחבר, ללמוד, ליצור ולחגוג את העשייה שלנו בעולם- יחד וכל אחד לחוד. אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לגלות מה אנחנו עוד לא יודעים שאנחנו לא יודעים על תהליכים השתתפותיים. אנחנו שואפים להתפתח יחד על מנת להביא ידע וכלים חדשים לקהילות וארגונים שאנחנו חלק מהם ולייצר סביבות עבודה יעילות והרמוניות בהן כולם באים לידי ביטוי. 

פסטיבל מנהיגות השתתפותי
get your ticket

הצוות המארח של הפסטיבל

דרור נוי

דרור מתמחה בחדשנות חברתית ומחלק את זמנו בין ישראל לקולומביה שם הקים את העסק החברתי Yumajai, דרור מנהיג תהליכי שינוי בקהילות וארגונים באמצעות טכנולוגיות חברתית, יזם "ההאקתון החברתי" בישראל ושותף בפיתוח מיזם  DemocratEX "במכון הדמוקרטי". דרור מלמד בתוכנית המנהיגות "Living-change" בפרו בשיתוף אוניברסיטת פורטלנד, אורגון. דרור הוא בוגר בית הספר לעסקים חברתיים Knowmads באמסטרדם, הוא מתרגל מזה 6 שנים AoH, עוסק בפיתוח של מיזמים חברתיים עסקיים מבוססי קהילה ומנחה בינלאומי של סדנאות דרגון דרימינג ברחבי העולם.

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon
ז'קלינה ישעיה

ז'קלינה היא אקטיביסטית, מנחה ויוצרת. היא ניהלה ויזמה פרוייקטים חברתיים רבים, חקרה והתנסתה בהנחיית תהליכים קבוצתיים בגישות שונות. ז'קלינה היא חלק מקהילת ROI וחלק מקהילת ה-changemakerXchange של Ashoka, מנחה בצוות ההנחייה הבין לאומי של התוכנית, ויוזמת, מובילה ומנחה את הכנסים של הקהילה ליזמים חברתיים בארץ. היא מלאת תשוקה ליצירה משותפת של שינוי בעולמות המגדר, הדיאלוג, החינוך ובמגזר העסקי. 

לפני שנתיים הקימו ז'קלינה וליאו את Beinco, חברה שמעצבת ומנחה תהליכים השתתפותיים המעודדים יצירה משותפת בקהילות וארגונים. ז'קלינה וליאו יזמו ומנחים גם את תוכנית הלימודים השנתית הראשונה בארץ להנחיה והובלת תהליכים בגישה ההשתתפותית, שתיפתח בנובמבר הקרוב בשיתוף עם מכללת תל חי ותאגד במקום אחד את שיטות ההנחיה החדשניות ביותר הקיימות בתחום כיום.

 • White Facebook Icon
 • White LinkedIn Icon
ליאו נתנזון

חוקר, אוהב אדם, יזם ומורה בגישה הדיאלוגית. בוגר תואר של האוניברסיטה העברית במסלול "ניהול מלכ"רים וארגונים קהילתיים". את העשור האחרון הקדיש ללמידה ועשייה בתחום של עיצוב והנחיה של ההתנהלות והתקשורת בקבוצות מסוגים וסגנונות מגוונים. ניסיון חייו כולל, בין השאר, ניהול וליווי ארגונים בחברה האזרחית, עבודה תהליכית עם קהילות מסוגים שונים, כמו גם הובלה והנחייה של תהליכים חינוכיים. 

לפני שנתיים הקימו ליאו וז'קלינה את Beinco, חברה שמעצבת ומנחה תהליכים השתתפותיים המעודדים יצירה משותפת בקהילות וארגונים. ליאו וז'קלינה יזמו ומנחים גם את תוכנית הלימודים השנתית הראשונה בארץ להנחיה והובלת תהליכים בגישה ההשתתפותית, שתיפתח בנובמבר הקרוב בשיתוף עם מכללת תל חי ותאגד במקום אחד את שיטות ההנחיה החדשניות ביותר הקיימות בתחום כיום.

 • White Facebook Icon

צוות החלוצים והזרזים (Catalysts) של הפסטיבל

הזרזים הם חלוצי התחום ההשתתפותי בארץ: מנחות, יוצרים, חוקרות ומומחיות עם ניסיון רב בהובלת תהליכים השתתפותיים. הזרזים ילוו אותנו במהלך הפסטיבל ויחלקו איתנו את החכמה שהם נושאים, שילוב של תבונה עתיקה וחדשנות, שיהוו את הבסיס ליצירה המשותפת שלנו.

דני גל
מנכ״ל קו משווה

בוגר תכנית גלייטסמן למנהיגות ציבורית של אוניברסיטת הרווארד, יועץ ארגוני וממקימי ההאב בתל-אביב ליזמות חברתית.
תפקידים קודמים:
ממקימי תכנית המזרח התיכון של  CEF המוקדשת ליצירת דיאלוג, אמון, ושיתופי פעולה אזרחיים בין ישראלים לפלסטינאים החיים באזור.
יעוץ ארגוני לגופים חברתיים כגון המכון לחינוך דמוקרטי, מכללת בית ברל והמרכז היהודי-ערבי לפיתוח כלכלי.
ממובילי יוזמת 'מהמאהל למעגל': 1000 שולחנות עגולים בהשתתפות 10,000 איש שדנו בעתידה של החברה הישראלית.

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon
צילה פירן
מכשפה טובה

מזה כ-40 שנה אני פוגשת אנשים בפגישות טיפוליות ובסדנאות. אני שותפה להקמה של בית ספר Knowmads באמסטרדם, אחראית שם על ההתפתחות האישית של הסטודנטים ועל ההנחיה במעגל. שותפה גם להקמת "בית הספר למכשפוטובות", במסגרתו בכל שנה אנחנו מתכנסות לארבעה כינוסים של שבוע לעבודת עומק ריגשית-נפשית אינטנסיבית.
אני מנחה "נייצ'ר קווסט", סדנאות של 10 ימים בטבע, מתוכן במשך 3 ימים ו-3 לילות כל משתתף הולך לפינה שבחר, לבד, בצום, ללא גרויים חיצוניים. עד עכשיו הנחתי סדנאות כאלה בספרד, סיציליה, סלובניה, הודו ושבדיה, בתכנון בקרוב גם בארץ.

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon
שני מרצ'בסקי
הטריבונה

לתהליכים השתתפותיים יש את הפוטנציאל להחזיר את הנשמה ואת שאר הרוח למרחבים הקהילתיים, הארגוניים והציבוריים שלנו ולהפוך את היחד ליחד חכם ומקדם. אני מביאה את הגישה והכלים ההשתתפותיים לכל מקום שאני פועלת בו, מייעצת ומובילה תהליכים מערכתיים בגישה ההשתתפותית בארגונים, במגזר הראשון ובקהילות. צברתי מאות שעות הנחייה וייעוץ בגישות אלו בשנים האחרונות, תוך יצירת מודלים מקצועיים לעיצוב תהליכים השתתפותיים וכתיבה על הנושא. מעניינת אותי בעיקר הזוית הארגונית ומתוך כך הקמתי יחד עם שותפי, את הטריבונה למנהיגות השתתפותית, ארגון בעל מבנה רשתי ללא מנהלים, המתנסה בכלים בהווייתו היום יומית. 

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon
 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon

מנחת קבוצות,  אקטיביסטית ועיתונאית,  מאיה רימר מקדמת,  מתנסה ומלמדת הנחייה השתתפותית מאז מחאת 2011. מאיה מאמינה בחוכמה קולקטיבית ובכוח של שיתופי פעולה,  ומעצבת ומלווה תהליכי שינוי בארגונים וקבוצות.  מאיה יזמה את קורס ההכשרה הראשון באומנות האירוח בישראל בשנת 2014, ובשנתיים האחרונות מפיצה שיטות עבודה השתתפותיות במחנות הפליטים הסורים ביוון,  בנוסף לעבודה עם ארגונים ועמותות שונות בארץ ובחול. 

מאיה רימר
מנחה השתתפותית
 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon

במהלך השנים האחרונות אור חוקרת קהילות וארגונים בארץ ובעולם. לומדת ומיישמת דרכי ניהול אלטרנטיביים ומבוזרים מבוססי ניהול עצמי. מובילה תהליכים של ביזור ושיטוח היררכיה על ידי הבנת המשימות התפקידים והארגונים וגם על ידי יישום הטמעה ופיתוח של כלים טכנולוגיים.
יחד עם גל ברכה אור הם פיתחו שני כלים טכנולוגיים בקוד פתוח שמטרתם לאפשר לקהילות להתנהל ולקבל החלטות בצורה מבוזרת. הכלים הללו בשימוש בקהילות בארץ ובעולם.

אור גרנות
יזמית קוד פתוח
 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon

מייסדת מרכז ההדרכות Be the Change לפיתוח מנהיגות למען קיימות. מובילה תהליכי יזמות חברתית בשיתוף עם ארגונים, קהילות ויחידים שבוער בהם הרצון ליצור שינוי חברתי חיובי.

מנחת תקשורת מקרבת ועושה שימוש נרחב בגישת המנהיגות ההשתתפותית בכל קשת הפעילויות והפרויקטים בהם אני מעורבת, כדי לעודד כל קול במרחב להישמע.

בימים אלה משלימה את ספרי הראשון, שעוסק בשחיקה של מובילי שינוי חברתי.

בוגרת תואר שני בלימודי מנהיגות אסטרטגית לקיימות, BTH, שבדיה.

תושבת כפר בלום, נשואה ואם לשלושה ילדים שלא מאמינים בנעליים

דוידה גינטר
מייסדת Be the Change
 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon

יועצת ארגונית יוצרת מזה 40 שנה. מתמחה בפיתוח ובעיצוב תהליכים וכלים שמשחררים אנרגיה כלואה של שמחה, יצירתיות ומאפשרים לחכמת הרבים להפציע; תהליכים שמעצימים שיתוף ושותפות בין כלל בעלי העניין ביצירה של עתיד מיוחל. 

בשנת 1999 - הביאה לישראל את גישת ושיטת המרחב הפתוח Open Space Technology פתחה מאות מרחבים, מכשירה מנחים וכותבת בתחום בארץ ובעולם.
מחלוצי הפיתוח הארגוני הדיאלוגי, כתבה במשותף עם 17 כותבים מכל העולם את ספר היסוד בתחום (2015). ב-2012 פתחה ולימדה קורס לעבודה עם קבוצות גדולות לתלמידי תואר שני ביעוץ ארגוני, אוניברסיטת תא.  ב-2016 ביססה מוסד של "למידה בסלון" בביתה – יעוץ ארגוני דיאלוגי להלכה ולמעשה. בחודשים הקרובים תפתח, בתל אביב, קורס שנתי ללימודי תעודה בהנחיה של קבוצות גדולות (במסגרת לימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל).
טווה בריתות וקשרים "עוגנים" ויוצרת במשותף עם שותפים ושותפות החולקים שדה של ערכים ופרקטיקות. עוסקת בדיאלוג כאקטיביזם חברתי.

catalyst

[kat-l-ist]

noun

 1. Chemistry. a substance that causes or accelerates a chemical reaction without itself being affected.

 2. something that causes activity between two or more persons or forces without itself being affected.

 3. a person or thing that precipitates an event or change: His imprisonment by the government served as the catalyst that helped transform social unrest into revolution.

*

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בטיפול בתנועה. מייסדת ומנהלת את "הבית לתנועה" בקיבוץ עמיר, "המגמה למחול אתני" בבית ספר מקאמאת בצפת  ו"הסדנא למחול בגליל"- מסלול לימודים שנתי ראשון מסוגו בגליל ללימודי מחול, תנועה ויצירה. חוקרת מעל ל-10 שנים את העבודה עם הנפש דרך הגוף, מאמינה שהתנועה היא כלי לחיבור לעצמנו וביננו.

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon
בקרוב- פרטים על פסטיבל AHA לשנת 2021
הירשמו עכשיו ותהנו מרכישת כרטיסים מוקדמת
הפסטיבל מאורגן ע״י:
הפסטיבל מאורגן ע״י:
LOGO INSIDE New 1.png
BEIMCO LOGO.png
This event was made possible through the Charles and Lynn Schusterman Family Foundation's Grassroots Events program.
Schusterman-logo_official_h.png
שותפי מדיה:
commagain logo.jpg
מכללה.jpeg
ארץ עיר.png
yachadbagalillogo.jpg
לוגו אקדמיה בכיכר.png
יערות מאכל בגליל - לוגו.JPG

הירשמו לקבלת פרטים על פסטיבל AHA הבא

Thanks! Message sent.

Email *

שם *

נושא

תוכן ההודעה

© 2018 Festival AHA

bottom of page